OSTATNIO DODANE


OSTATNIO DODANE ZDJĘCIA
auta na sprzedaż
Galeria naszych aut
COFNIJ

1972 Mercedes-Benz 280CE (właściciel: Michał)


skrzydlaczek nasze auta
Mercedes Benz model pierwszoseryjny W114 coupe /8 strich/ 280CE Automatic wyprodukowany został w 1972 r. Pierwszej rejestracji w Holandii dokonano 22.12.1972 r., nadając numery rejestracyjne 78-48-VR. Z otrzymanych dokumentów od sprzedającego wynika, że prezentowane auto miało 4 właścicieli, a każdy z nich dopisał swoją historię w posiadanej dokumentacji "CV Mercedes 280CE".

W książce serwisowej znalazłem też zdjęcie stanu licznika 00000 km i datę jego wykonania 05.10.1999 r. W dniu 08.08.2000 r. samochód poddany został wycenie przez rzeczoznawcę renomowanej firmy holenderskiej ITEB (www.iteb.nl) i osiągnął cenę 17.500 guldenów holenderskich. Do wyceny załączono też 4 zdjęcia wskazujące na super stan auta. Historia auta zapisana w CV kończy się na roku 2005. Od tamtej pory trudno określić co się z nim działo. Mercedes zakupiony został przeze mnie dnia 14.12.2012 r., czyli w 40 rocznicę jego urodzin! Ze stanem licznika 33000 km. Jego stan nie był juz tak doskonały jak w 2000 r. Widać było, ze nie był garażowany i długo stał pod chmurką. Dlatego dzięki pomocy klubowiczów Klub Coupe Poznań jeszcze w grudniu 2012 r. udało sie rozebrać auto, by już w styczniu 2013 r. rozpoczął się gruntowny remont blacharski, który objął wymianę progów na oryginalne zakupione w serwisie MB, tylnego pasa, dwóch blotnikow przednich, fartucha. W maju auto trafiło do mechanika, który rozebrał auto do śrubki i wykonał niezbędne prace naprawczo-konserwacyjne mechaniki pojazdu. Następnie w sierpniu 2013 r. karoseria i jej elementy trafiły do lakiernika, który po wykonaniu prac renowacyjnych pomalował i zakonserwował auto. Do prac lakierniczych użyto wysokiej jakości produktów firmy Spies Hecker oraz Wurth. Od października rozpoczęły sie prace składania auta, które zakończone zostały jego uroczystym odbiorem dnia 16 listopada 2013 r. Od tamtej pory dzięki sprzyjającej pogodzie udało sie mi pojeździć mesiem juz 3 razy. Ostatni raz nawet był pomocnikiem gwiazdora, który zamiast reniferów zajechał mesiem!

Do odrestaurawania tego auta użyto możliwie dużo oryginalnych części zamiennych i wysokiej jakości zamienników. Proces odbudowy auta był bardzo żmudny i kosztowny, wymagał poszukiwania wielu części, których nie można było znaleść. Tutaj pochwalić należy współpracę z Łukaszem Stadnik właścicielem strony www.skrzydlaczek.pl z częściami do starych mercedesów. Zaopatrzył mnie niczym salon MB w bardzo dużo nowych i oryginalnych części do mojej coupe. Wszystko załatwiliśmy ekspresowo i w bardzo dobrych cenach, a poznaliśmy się na targach Techno Classica w Essen w IV 2013 r., gdzie pojechaliśmy z chłopakami z Klub Coupe Poznań - Łukasz bardzo dziękuję!

Specjalne podziękowania w realizacji projektu odrestaurawania mojego Mesia W114 składam: Michałowi, Kamilowi, Mariuszowi, Maciejowi! "Liczę na pomoc przy kolejnych projektach"


Zdjęcia:galeria naszych aut     galeria naszych aut     galeria naszych aut     galeria naszych aut