OSTATNIO DODANE


OSTATNIO DODANE ZDJĘCIA
auta na sprzedaż
Skrzydlaczek - stare mercedesy

Kilka słów o mnie


skrzydlaczek - stare mercedesy
Cześć! Na imię mam Łukasz, interesuję się zabytkową motoryzacją od blisko 20 lat. Samochody towarzyszą mi od kiedy pamiętam, a nawet - jak twierdzą rodzice - od urodzenia. Pierwszego starego Mercedesa kupiłem w poniedziałek, 13 październiku 1997 roku. Było to oryginalnie czarne W114 z 1972 r., 250 benzyna w automacie, który (jak to w Polsce) miał przerobiony silnik na diesla i skrzynię na manual oraz był niemiłosiernie skatowany przez taksówkarza. Chociaż dziś już nie jeździ ciągle stoi u mnie w garażu.

Pierwszego skrzydlaka (200 diesel, rocznik 1966) kupiłem w maju 1999 roku po 8 miesięcznych negocjacjach ze starszym panem. Auto jest do dziś na chodzie (po przejechaniu 40 000 km przez 3 lata, dziś już go oszczędzam).

Później były kolejne auta, których w garażu więcej przybywało niż ubywało. Przy okazji rósł też zbiór części do aut i moich doświadczeń związanych ze starymi mercedesami. Pasja i zbiory urosły w końcu do rozmiarów, z którymi coś trzeba była zrobić, stąd moja aktywność na różnego rodzaju zlotach, targach i forach internetowych. Długo świtała mi także myśl o uruchomieniu tej strony, co po żmudnym wklepywaniu do komputera informacji o tym, która część pasuje do którego auta w końcu się udało. Miejmy nadzieję, że całość się spodoba ;)

Piszcie na mój dawny, wciąż aktualny adres: 312coupe@wp.pl lub dzwońcie 501 678 910.

pozdrawiam,    
Skrzydlaczek